Головні міфи мікрокредитування в Україні

Оновлено 10.08.2024

На сьогоднішній день мікрокредитування є дуже популярним. Багато людей користуються швидкими кредитами онлайн, тому що це дуже зручно, а оформлення займає декілька хвилин, при цьому не обов’язково відвідувати відділення організації, достатньо лише мати під рукою доступ до інтернету та банківську картку.

Однак, деякі громадяни мають сумніви щодо умов і законності отримання кредиту в МФО, та схильні вірити міфам, далеким від реальності.

Головні міфи мікрокредитування в Україні

Розглянемо усі міфи разом та переконаємося в їх неправдивості:

Міф №1 : МФО – сумнівні компанії з поганою репутацією, які дурять позичальників

Компанії-кредитори працюють виключно в рамках законодавства, згідно з Законом України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг”.

Слід пам’ятати, що не треба обирати фірми, які нещодавно відкрилися і на їх сайті немає інформації про реєстрацію Нацкомісією.

Для прикладу Moneyveo працює вже багато років і жодного разу не заплямували свою репутацію. Кваліфіковані оператори в онлайн режимі та при зверненні на гарячу лінію завжди дадуть відповідь на всі питання стосовно отримання кредиту онлайн. У договорі завжди суворо вказуються всі умови кредитування, а працівники МФО прозоро пояснюють всі деталі.

Міф №2 : Шалені відсотки

Іноді можна почути міф, нібито клієнт бере одну суму, а повертає в сто разів більше. Тут потрібно розуміти який відсоток в мікрозаймах в дійсності. Незважаючи на відсоток середньої ставки, кредит беруть на невеликий термін, в результаті сума переплати виходить маленька і повністю себе виправдовує, а враховуючи популярну опцію «Перший кредит під 0.1%» комісія до сплати за мікропозикою буде зовсім мінімальна.

Міф №3 : МФО силою «вибивають» борги

Є вигадки, начебто працівники МФО вимагають повернення заборгованості застосовуючи грубість та фізичну силу.

Всі кредитні організації, які дбають про свою репутацію, завжди діють виключно за законом і відповідають кодексу етики. Своїх клієнтів ми цінуємо, тому лояльно відносимося і завжди намагаємося домовитися, розуміємо та йдемо на зустріч.

Міф №4 : Взявши гроші в МФО, можна їх не повертати

«Як не платити відсотки за кредитом?» – таке питання хвилює багатьох. Особливо це стосується онлайн кредитування, де відсутній паперовий договір, підписаний обома сторонами. Але, перед оформленням позики, клієнт повинен ознайомитись з електронним договором та поставити відмітку про згоду стосовно кредитних умов. Лише після цього угода вважається дійсною та юридично укладеною і клієнт може отримати гроші. Правомірність даної форми договору передбачена низкою законів, а саме Статтею 641 та 644 Цивільного кодексу України, а також Статтями 5,6,7,8 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг.

Міф №5 : Передавати особисті дані МФО небезпечно

Закон про захист персональних даних поширюється на всі фінансові організації.

А такі компанії як Moneyveo, які давно працюють на ринку, додатково збудували власну систему безпеки, більш надійнішу і ретельно контролюють процес, тому кредитуючись у надійного МФО, можна не переживати за Ваші персональні дані.

Exit mobile version